Gorabet Modern Oyun

Gorabet Modern Oyun

 

Reklam kodunuzu buraya ekleyebilirsiniz.

Gorabet Poker, Las Vegas Casinolarında profesyonel turnuvalar düzenlenmesi ile ve özellikle de World Series of Poker turnuvasının doğuşuyla birlikte Amerikan kamuoyun da kendine daha önemli bir yer edinmiştir. World of Poker Series turnuvasının başlamasının hikayesi de çok fazla ilginçtir; 1970 yılın da dünyanın en ünlü yedi poker ustasından en iyiyi seçmesi istendiğin de, her biri kendisine oy verdiğinden ilk oylamadan herhangi bir sonuç alınamadı. İkinci oylama ise durum biraz olsun netleşti ve bu yedi oyuncudan en iyi ikinci oyuncuyu da seçmeleri istendi. Bir poker efsanesi olan Johnny Moss oylamayı çok açık farkla kazandı. World of Poker Series, 1971 yılından sonra oylama sistemini geride bıraktı, bunun yerine oyuncular belirlenen poker turnuvasında birbirleri ile karşılaşacak ve böylece dünya sıralaması da şekillenecektir.  1971’den bu yana serinin odak noktası, serinin ana etkinliği olarak da bilinen Teksas Holden Poker turnuvası olmuştur.

Sürekli olarak gelişen bir poker literatürünün oluşturulması ve de buna paralel olarak 80’lerin sonlarında World Series of Poker turnuvalarının Amerikan spor kanalı ESPN de yayınlama kararını alması, pokerin çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağladı. 1991 yılında World Series of Poker Teksas Holden galibine ilk kez 1 milyon Doları bulan bir ödül verildi. Yalnızca 20 yılda turnuvaya katılan kişi sayısı yüzde iki bini aşan bir düzeyde artış gösterdi. 1990’ların sonundaysa bir Hollywood filmi olan Rounders da, halkın pokere git gide artan ilgisinden yararlanarak, oyuna yeni bir hayran grubu daha kazandırdığı söylenebilir. Hemen hemen aynı tarihlerde ilk Gorabet online poker oyunları da internette yer almaya başladı. Tüm dünya da televizyon kanallarında gece yarısı poker oyunları gösterime girdi.

Gorabet Poker oyunlarını çok yakından takip eden çoğu kişi, oyuna olan ilgide ki bu büyük patlamanın oyunu küresel bir oyun haline getireceği konusun da hem fikirdi. Oyunun bugün ki fenomenliğine ulaşmasında ki belki de en önemli sebep hiç kuşkusuz 2003 yılında ki amatör bir online poker oyuncusu olan Chris Moneymaker’ın 838 rakibini yenip World Series of Poker şampiyonluğunu ve de 2.500.000 ABD Doları kazanması çok ilgi çekmiştir.